Browse By

Hambaravi Soomes

Hambarsti juures tasub käia regulaarselt. Üldine soovitus on käia kord aastas. Sinu hammaste tervis võib mõjutada tervet sinu keha. Võid kasutada avalikke hambaravi teenuseid, kui sul on olemas koduvald Soomes. Erandjuhtudel ( hädaolukorras ) saad ravi ka juhul, kui sul pole Soomes elamisluba ega koduvalda. Kui soovid hambaarsti juurde minna, peaksid arvestama ka pikemate järjekordadega. Alati võib juhtuda ka see, et keegi jääb vastuvõtule minemata ja sul õnnestub saada hambaravile varem. Mine kohale alati õigeks ajaks.

Kui sul pole võimalik kohale minna, siis helista ja tühista enda visiidiaeg. Vastasel juhul pead tasuma hüvitist. Tühista oma broneering eelmisel päeval või isegi varem. Kohalikud omavalitsused pakuvad hambaraviteenuseid tervisekeskustes või kliinikutes. Kui sul on soov külastada hambaarsti, siis helista hambaravi registratuuri ja broneeri endale sobiv aeg. Arvesta sellega, et järjekorrad on üldiselt pikad, kuid hambaravile pead pääsema kuue kuu jooksul. Kui soovid kiireloomulist ravi, siis helista piirkonna valveregistratuuri.

Põhjuseks võib olla: tugev valu, paistetus mõni muu õnnetusjuhtum.Kiireloomulised juhtumid võetakse ette esimesel võimalusel. Kui vajad keerukamat raviviisi, siis võta ühendust kohaliku hambaarstiga. Hambaarst kirjutab saatekirja erihambaravi jaoks. Avalik hambaravi on tasuta alla 18 – aastastele lastele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga